راهنمای شرکت در میتینگ‌های آنلاین

برای برگزاری جلسات‌ آنلاین دوره مجازی صابون‌سازی به روش کلدپروسس، نرم‌افزار گوگل میت ( Google Meet ) را انتخاب کرده‌ایم. هم از آن رو که این برنامه در ایران فیلتر نیست و برای استفاده از آن نیازمند فیلتر شکن نیستیم. هم به این دلیل که استفاده از آن تنها منوط به داشتن گوشی هوشمند نیست و یا نصب اپلیکیشن نیست. شرکت‌کنندگان می‌توانند هم با مرورگر دستکاپ و لپ تاپ و گوشی موبایل و هم با نصب اپلیکیشن گوگل میت در گوشی و تبلت خود به جلسات آنلاین دوره حضور یابند.

دانلود اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس

راهنمای کار با اپلیکیشن اندروید

برای شرکت در جلسات با اپ اندروید، کافی‌ست بعد از نصب، وارد اپلیکیشن گوگل میت شوید. با کلیک روی آیکون های مربوط به دوربین و میکروفون می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا صدا و تصویر شما در جلسه پخش شود یا خیر.
روی Meeting Code کلیک کنید و کد ارسال شده را وارد کنید.

راهنمای کار با اپلیکیشن آی‌او‌اس

کار با اپلیکیشن آی او اس هم به سادگی کار با اپ اندروید است. با این تفاوت که کاربران آیفون به صورت پیش‌فرض حساب کاربری گوگل ندارند. درصورتی که در گوگل حساب کاربری ندارید ابتدا ثبت نام کرده و سپس با کلیک روی Meeting Code کد جلسه را وارد کنید.

راهنمای شرکت در جلسات بدون اپلیکیشن و با کمک مرورگر وب

برای شرکت در جلسات از طریق مرورگر، کافی‌ست با استفاده از یکی از مرورگرهای کروم، فایرفاکس یا مایکروسافت اج وارد آدرس گوگل میت شوید. صفحه ای همچون تصویر پایین مشاهده خواهید کرد. اگر حساب کاربری در گوگل دارید روی Sign In کلیک کرده وارد حساب کاربری خود شوید. اگر حساب کاربری در گوگل ندارید روی Sign Up For Free فشار دهید و در گوگل ثبت نام کنید.

بعد از ورود به صفحه کاربری صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما نشان داده می‌شود. لازم است لینک دعوتنامه‌ی میتینگ را که از طریق اس‌ام‌اس و ایمیل برای شما ارسال شده در محل Enter a code or link وارد کنید.

در این مرحله شما وارد اتاق انتظار/آمادگی‌ ای به شکل تصویر زیر خواهید شد. اینجا می‌توانید دوربین و میکروفون خود را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید به صورت تصویری در در جلسه حضور داشته باشید یا نه، ترجیح می‌دهید دوربین گوشی یا وبکم خود را خاموش کنید. به همین‌ترتیب میکروفون خود را نیز می توانید روشن یا خاموش کنید.

بعد از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را انجام دادید. روی Join Now کلیک کنید تا وارد جلسه شوید.

بعد از کلیک روی Join Now یا Ask To Join حضور شما به همراه نامی که به گوگل داده اید به میزبان جلسه اطلاع داده می‌شود ، درصورت اجازه میزبان، شما وارد جلسه می‌شوید. در جلسه علاوه بر حضور زنده اعضا، بخش چت و دسترسی به دانلود محتواهای آموزشی اعم از ویدئوها و جزوات برای شما باز می‌شود.

خوب تامام! 😊 به جلسه آنلاین رسیدید. از اینجا به بعد به صورت زنده در کنار شما خواهیم بود. امیدوارم از دوره‌های آنلاین صابون‌سازی باغ عدن لذت ببرید.

error: متاسفانه شما نمی توانید این کار را انجام دهید!